Nashville | Livtv.fi

Nashville

Nashville

Nashville on draamasarja, joka kertoo ihmissuhteista musiikkibisneksen kulisseissa. Kirkkaimmatkin supertähdet tietävät, että huipulla tuulee ja takanasi on aina joku, joka on valmis viemään paikkasi - ja että rakkaus ei ole helppoa niillekään, joita koko maailma ihailee. Sarjan keskeiset henkilöt ovat nuori, kaunis ja kunnianhimoinen supertähti Juliette Barnes (Hayden Panettiere), herkkä aloitteleva laulaja Scarlett O'Connor (Clare Bowen) ja parikymmentä vuotta listoja hallinnut Rayna Jaymes (Connie Britton). Miehiä heidän elämässään näyttelevät Charles Esten, Eric Close, Powers Boothe, Sam Palladio ja Jonathan Jackson. Amerikkalainen draamasarja.

Ohjelmistossa

Tuotantokausi 2 › Nelonen Prime, Ruutu+

Musiikkibisneksestä kertovan draamasarjan Nashvillen toisella tuotantokaudella Rayna saa päänvaivakseen hänen levy-yhtiönsä uuden johtajan ja Juliette puolestaan jatkaa oman tyylinsä etsimistä ja huomaa, että virheisiin ei ole varaa, kun uusia, lahjakkaita artisteja ilmestyy hänen kannoilleen. Sarjan keskeiset henkilöt ovat nuori, kaunis ja kunnianhimoinen supertähti Juliette Barnes (Hayden Panettiere), herkkä aloitteleva laulaja Scarlett O'Connor (Clare Bowen) ja parikymmentä vuotta listoja hallinnut Rayna Jaymes (Connie Britton). Amerikkalainen draamasarja.
  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
06:30
Ostosruutu
07:00
Disneyn esikoulu: Mikki Hiiren kerhotalo (S)
07:25
Disney esittää: Vaihdokit (7)
07:50
Disney esittää: Aku ja kumppanit (S)
08:00
Onnea matkaan, Charlie! (S)
08:30
Merieläinten pelastajat
09:00
Vaaleanpunainen pantteri (S)
09:10
Vaaleanpunainen pantteri (S)
09:20
Hotellit haltuun
10:20
Sarahin sisustusvinkit
10:50
Onnenarpa
11:50
LIVE: Tiedä ja Voita
13:50
Deittikamera
14:15
Koiralle koti
15:20
Leijonan luola
16:15
Sokkokokki
17:15
Frasier (S)
17:45
SM-liiga Play-offs Extra
17:50
Kaisa ja luksuskodit
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
MasterChef VIP
20:00
Valheen vangit (7)
20:57
Keno
21:00
Greyn anatomia (12)
22:00
Elokuva: Peloista pahin (12)
00:30
SM-liiga Play-offs Extra
00:35
Castle (12)
01:35
Frasier (S)
02:05
Neljän tähden illallinen
02:35
Neljän tähden illallinen
03:05
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:50
Ostosruutu
07:50
Onnenarpa
09:20
LIVE: Tiedä ja Voita
11:20
Elämää halpalentoyhtiössä (S)
11:50
Muuttajat
12:20
Britannian paras leipomo
13:15
Leijonan luola Kanada
14:10
Los Angelesin tatuointitarinat
15:05
Top Chef
16:00
Hurja remontti
16:55
Kuuluisat kuppilat
17:25
Leijonan luola Kanada
18:20
MasterChef Australia
19:30
Top Chef
20:30
Poliisit (7)
21:00
Suomen huutokauppakeisari
22:00
Poliisit (12)
22:30
Panttilainaamo
23:00
Poliisit Norja (S)
23:30
Poliisit Norja (S)
00:00
Rekkakuskit jäällä (7)
01:00
Anthony Bourdain maailmalla
01:55
Leijonan luola Kanada
02:50
Los Angelesin tatuointitarinat
03:45
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:30
Ostosruutu
07:30
Onnenarpa
09:00
Hurja painonpudotus
09:55
Kiinalaisen keittiön herkut
10:25
James Martin ja herkkuja Välimerellä
10:55
Pikakurssi kodinostoon
11:25
Kellyn sisustussalaisuudet
12:25
Kodikkaasti vuokralla
12:55
Tuhluriprinsessat
13:25
Häät sulhasen tapaan
14:35
Emilyn sisustussalaisuudet
15:05
Hurja painonpudotus
16:00
Olet mitä syöt
16:30
Eden
17:00
Pariskunnan superdieetit
18:00
Taste
19:00
Hurja painonpudotus
20:00
Jutta ja huikeat häädieetit
21:00
Temptation Island Suomi (S)
22:00
Seurapiirisäpinää Teksasissa (7)
22:55
Perception (12)
23:50
Pariskunnan superdieetit
00:45
Supermarjo ja tytöt 2
01:35
Hurja painonpudotus
02:25
Käenpesä (S)
03:20
Ennustaja-TV
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
18:00
LA Ink
18:55
Hero-lyhäri: This is my Office
19:00
Man Up (S)
19:30
Man Up (S)
20:00
Missing (12)
20:55
Hero-lyhäri: This is my Office
21:00
Elokuva: Vaihtamalla paranee (S)
23:00
Deadwood (12)
00:05
Bunheads (S)
05:30
NBA LIVE: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors
14:00
SM-liiga Playoffs: KalPa - Lukko, 6. Puolivälierä (30.3.)
16:00
SM-liiga: Playoff Extra
16:05
UEFA Europa League: AS Roma - Fiorentina (19.3.)
18:00
Air & Style Tour: Innsbruck
18:30
NASCAR: Martinsville (29.3.)
22:00
PRO BOXING: Jürgen Brähmer vs. Robin Krasniqi (22.3.)
00:30
The Season
01:00
Night of the Jumps: Berliini
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
Moto3: Qatarin osakilpailu (29.3.)
15:30
Moto2: Qatarin osakilpailu (29.3.)
17:00
MotoGP: Qatarin osakilpailu (29.3.)
18:30
SM-liiga: Playoff Extra
18:35
Volvo Ocean Race: Life at the Extreme
19:05
NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors (31.3.)
21:05
Alppiurheilua: Red Bull SKILLS 2015 (29.3.)
22:00
SM-liiga Playoffs: Tappara - HIFK, 5. Puolivälierä (28.3.)
00:00
Volvo Ocean Race: Auckland, In-Port Race
01:30
Extreme Sailing