Miss Suomi 2014 | Livtv.fi

Miss Suomi 2014

Miss Suomi 2014

Miss Suomi -viikolla Livillä nähdään jokaisena arkipäivänä erikoisohjelma, jossa tutustutaan kymmeneen missifinalistiin.
Ma 28.4. klo 21.00 Tomi Björckin kokkikoulu
Ti 29.4. klo 21.00 Jutan supertreenissä
Ke 30.4. klo 21.00 Lotta Hintsan missivinkit
To 1.5. klo 21.00 Matkaoppaana Turkissa
Pe 2.5. klo 21.00 Missistä radiojuontajaksi
Su 4.5. klo 20 Miss Suomi 2014 -finaalilähetys (suora)

Yhteistyössä

  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
06:30
Ostosruutu
07:00
Disneyn esikoulu: Viidakon vauhtiviikarit (S)
07:25
Disney esittää: Stitch! (7)
07:50
Disney esittää: Aku ja kumppanit (S)
08:00
Waverly Placen velhot (7)
08:35
Villiä menoa eläintarhassa (S)
09:05
Kotikokkien taistelu
10:15
Sarahin sisustusvinkit
10:50
Onnenarpa
11:50
LIVE: Tiedä ja Voita
13:50
Deittikamera
14:20
Kotikokkien taistelu
15:40
Korealaisen keittiön aakkoset
16:15
Hotellit haltuun
17:20
Frasier (7)
17:50
Kuppilat kuntoon, Jyrki Sukula!
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
MasterChef VIP
20:00
Greyn anatomia (12)
20:57
Keno
21:00
Temptation Island Suomi (7)
22:00
Loirinuotiolla
23:00
Poliisit - kotihälytys (12)
00:00
Tulossa: Napamiehet (12)
00:05
Castle (12)
01:00
Frasier (7)
01:30
Arvostele mun illallinen Suomessa
02:00
Arvostele mun illallinen Suomessa
02:30
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
07:10
Ostosruutu
08:10
Onnenarpa
09:40
LIVE: Tiedä ja Voita
11:40
Elämää halpalentoyhtiössä (S)
12:10
Jopet-show (S)
12:40
Britannian paras leipomo
13:35
Leijonan luola USA
14:30
LA Ink
15:20
Top Chef
16:15
Hurja remontti
17:10
Leijonan luola USA
18:05
MasterChef Australia
19:30
Top Chef
20:30
Poliisit (S)
21:00
Amerikan kovimmat keräilijät
22:00
Poliisit (7)
22:30
Panttilainaamo
22:55
Tulossa: Napamiehet (12)
23:00
Poliisit Norja (S)
23:30
Poliisit Norja (S)
00:00
Rekkakuskit jäällä (7)
00:55
Anthony Bourdain maailmalla
01:50
Jopet-show (S)
02:20
LA Ink
03:10
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:30
Ostosruutu
07:30
Onnenarpa
09:00
Hurja painonpudotus
10:00
Hulluna häämekkoihin Atlantassa
10:30
Hulluna häämekkoihin Atlantassa
11:00
Pikakurssi kodinostoon
11:30
Himosiivoojat New Yorkissa
12:30
Nätti nakuna
13:30
Tuhluriprinsessat
14:00
Rullaavat tytöt (S)
14:35
Emilyn sisustussalaisuudet
15:05
Hurja painonpudotus
16:00
Olet mitä syöt
16:30
Sarahin talo
17:00
Fashion Star
18:00
Neljät häät Amerikassa
19:00
Hurja painonpudotus
20:00
Jutta ja puolen vuoden superdieetit
21:00
Temptation Island Suomi (7)
22:00
Seurapiirisäpinää Teksasissa (S)
23:00
Hawthorne (7)
23:55
Tulossa: Napamiehet (12)
00:00
Sinkkulaiva
00:30
Supermarjo ja tytöt 2
01:20
Neljät häät Amerikassa
02:15
Käenpesä (12)
03:10
Ennustaja-TV
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
18:00
90210 (7)
18:55
Hero-lyhäri: This is my Office
19:00
Community (7)
19:30
Community (S)
20:00
Olipa kerran (12)
20:55
Hero-lyhäri: This is my Office
21:00
Elokuva: Rakkaudesta tanssiin (S)
22:45
Kuudes aisti (12)
23:40
90210 (7)
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
The Season
14:30
SM-liiga: Lukko - Blues (3.3.)
16:30
Jääspeedwayn MM-sarja: Almaty, Kazakstan
17:30
Volvo Ocean Race: Sanya, In-Port Race
19:00
Mobil 1 The Grid
19:30
NBA: Chicago Bulls - Washington Wizards (3.3.)
21:30
Inside Sailing
22:00
SM-liiga: Kärpät - Ässät (28.2.)
00:00
European Rally Championship: Liepaja
01:00
NASCAR Highlights: Atlanta
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
UEFA Europa League: Besiktas - Liverpool (26.2.)
16:30
UEFA Europa League: Athletic - Torino (26.2.)
18:30
Volvo Ocean Race: Life at the Extreme
19:00
SM-liiga: Lukko - Blues (3.3.)
21:00
Rallin F-Cup: Urjala
21:30
PRO BOXING: Judgement Day (21.2.)
00:00
Inside European Rally Championship: Liepaja
00:30
Gillette World Sport
01:00
Ironman Western Australia